UniCal

Güz YY Dersten Çekilme Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından, "IE7405 Supply Chain Management" dersi kapsamında seminer düzenlenecek. BTA Unlu Mamulleri şirketinde Üretim Planlama Sorumlusu olarak görev yapan Çağla Aşçıoğlu Yılmaz ile Volkan Çilingir'in konuşmacı olacakları etkinlik, 4 Aralık Pazartesi günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası ZD-1’de saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde, "3 Aralık Dünya Engeliler Günü" kapsamında "Sporun Engelleri Aşan Gücü" başlıklı söyleşi düzenlenecek. İBB Spor İstanbul Akademi Müdürü Osman Kalyoncu ile eski Paralimpik Milli Sporcular Karin Öcal ve Mehmet Fatih Kurt'un konuşmacı olacakları etkinlik, 4 Aralık Pazartesi günü 13.30-15.30 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 2. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Ekonomi Kulübü tarafından, katılımcıları borsa alanında bilgilendirmek amacıyla "Temel ve Teknik Borsa Eğitimi" düzenlenecek. ALB Yatırım A.Ş. Araştırma Analisti Ahmet Deniz Yağbasan'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 4-5 Aralık tarihlerinde 15.00-17.00 saatleri arasında Küçükçekmece yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Küçükçekmece Yerleşkesi

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla "Sheraton Levent Hotel Kariyer Sohbetleri" etkinliğini düzenleyecek. Öğrencilerimizin Sheraton yetkilileri tarafından bilgilendirileceği etkinlik, 4 Aralık Pazartesi günü saat 15.00'te Sheraton Levent Hotel'de gerçekleştirilecek.

Kampüs Dışı

Kültür Noktası, toplumda yer alan sağır ve işitme engelliler hakkında farkındalık kazandırmak, öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. Eğitmen Eser Dalyan tarafından verilecek eğitim, 4-5 Aralık 2023 tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Sağlıklı Beslenme Kulübü tarafından, "Dünya Türk Kahvesi Günü" kapsamında kahve tüketimin sağlık üzerindeki etkilerinin tartışılacağı "Bir Fincan Kahve" başlıklı etkinlik düzenlenecek. Uzman diyetisyenlerin konuşmacı olacakları etkinlik, 5 Aralık Salı günü saat 10.00'da Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Yeni Medya ve İletişim Kulübü ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü iş birliğinde, katılımcıların "Tasarım Odaklı Düşünce" konusundaki yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla "Design Thinking Workshop" etkinliği düzenlenecek. Vodafone Türkiye UX Research ekibinin rehberliğinde gerçekleştirilecek etkinliğe, 5 Aralık Salı günü saat 12.00'de Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Tasarım Fabrikası ev sahipliği yapacak.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası ile Yabancı Diller Bölümü iş birliğinde, 6 Aralık Çarşamba günü CATS üzerinden öğrenci ve mezunlarımıza yönelik "İş İngilizcesi Eğitimi" düzenlenecek.

Online

İKÜ Öğrenci Kulüpleri tarafından; kan bağışı hakkında öğrenci, personel ile akademisyenlerimizi bilinçlendirmek ve Kızılay’a destek olmak amacıyla 10.00-17.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binası ile Küçükçekmece yerleşkesinde “Kızılay Kan Bağışı” etkinliği düzenlenecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Akademik Araştırmalar Kulübü, Cumhuriyetin ilk yüzyılında yapılan inkılapların değerlendirilmesi ve geleceğe dair çıkarımlarda bulunulması amacıyla "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Geçmiş, Günümüz ve Gelecek" başlıklı söyleşi düzenleyecek. Hukuk Fakültesi akademisyenlerimizden Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu ile Dr. Öğr. Üyesi Ceren Yıldız'ın konuşmacı olacakları etkinlik, 6 Aralık Çarşamba günü saat 12.00'de Bahçelievler yerleşkesi Fahamettin Akıngüç Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

Hukuk Kulübü tarafından, Hukuk mesleklerine dair uygulanan sınavlara yönelik öğrencileri bilgilendirmek amacıyla "Hukuk Mesleklerine Giriş ve Hakimlik Sınavı Semineri" düzenlenecek. Avukat Muhammed Morkoç'un konuşmacı olacağı etkinlik, 6 Aralık Çarşamba günü saat 13.00'te Bahçelievler yerleşkesi Hukuk Fakültesi Amfi I'de gerçekleştirilecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nde verilen "İÇM 3042 Yapı Bilgisi ve Malzeme I" dersi kapsamında öğrencileri doğrama sistemleri hakkında bilgilendirmek amacıyla konferans düzenlenecek. ROTO firmasından Yüksek Mimar Fulya Çelebi'nin konuşmacı olacağı etkinlik, 6 Aralık Çarşamba günü saat 14.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası, toplumda yer alan sağır ve işitme engelliler hakkında farkındalık kazandırmak, öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. Eğitmen Eser Dalyan tarafından verilecek eğitim, 6-7 Aralık 2023 tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi İncirli binasındaki 2A-08 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - İncirli Binası

Kültür Noktası tarafından, katılımcıların Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla "Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi" düzenlenecek. Özlem Berkit tarafından verilecek eğitim, 6 Aralık 2023 Çarşamba günü 15.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 2. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültürel Değerleri Koruma Kulübü tarafından, Hukuk Fakültesi öğrencilerine uluslararası ceza mahkemesi hakkında bilgi vermek amacıyla "Uluslararası Ceza Mahkemeleri ve Uluslararası Diplomasi" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Uluslararası Ceza Mahkemesi Hakimi Prof. Dr. Yusuf Aksar ile Emekli Büyükelçi Uluç Özülker'in konuşmacı olacakları etkinlik, 7 Aralık Perşembe günü saat 13.00'te Bahçelievler yerleşkesi CEHAMER İkiz Salon'da gerçekleştirilecek.

Bahçelievler Yerleşkesi

İKÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından, Erasmus+ projelerinin ve başvuru süreçlerinin anlatılacağı bilgilendirme semineri düzenlenecek. CORBIZ Kurumsal İş Çözümleri Kurucusu Enes Övünç'ün konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Aralık Perşembe günü 10.00-11.30 saatleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılmak için: https://events.teams.microsoft.com/event/0f8fab07-eeb9-4277-af55-601ed6fc3939@e2646a7b-67d3-4abc-aeef-2f7c229a95c0

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Havacılık Programları ile Sivil Havacılık Kulübü iş birliğinde, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla "7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü" etkinliği düzenlenecek. Havacılık sektörünün önemli isimlerinin konuşmacı olacakları etkinlik, 7 Aralık Perşembe günü saat 11.00'de Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Küçükçekmece Yerleşkesi

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı ile E-Ticaret ve Pazarlama Programı iş birliğinde, öğrencilerin yabancı dile karşı ön yargılarını yıkmak amacıyla "Sıfırdan Girişim: Şans Fırsatlara Hazırlıklı Olmaktır" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Meet2Talk CEO'su Mustafa Özmen'in konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Aralık Perşembe günü saat 12.00'de Bakırköy yerleşkesi İncirli binasındaki 29 Ekim Cumhuriyet Amfisi'nde gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - İncirli Binası

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından; eğitim, öğretim ve laboratuvar faaliyetlerinin desteklenmesi için JoVE videolarının nasıl kullanılabileceğine ilişkin webinar düzenlenecek. JoVE Curriculum Specialist Melita Parlak'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 7 Aralık Perşembe günü saat 15.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Prof. Dr. Atilla Özalpan Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güzel Sanatlar Uygulama ve Araştırma Merkezi (GSUAM), birbirinden güzel etkinlikleri Kültür’lülerle ve sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Belli bir senaryoya bağlı kalmadan izleyicilerin seçtiği temalar üzerine kurguladığı gösterileri ile Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, 7 Aralık 2023 Perşembe günü saat 19.00’da Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sahne alacak.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Dersten Çekilme Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Uluslararası İlişkiler Bölümü, 8 Aralık Cuma günü Harbiye Askeri Müzesi'ne gezi düzenleyecek.

Kampüs Dışı

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü, öğrencilere meme kanseri alanındaki genomik tedavi yaklaşımlarının anlatılacağı "Meme Kanserinde Gen Regülasyonu" başlıklı söyleşi düzenleyecek. Koç Üniversitesi doktora öğrencisi Elif Kansız'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 8 Aralık Cuma günü saat 15.00'te Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Atilla Özalpan Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Dersten Çekilme Danışman Onayı Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Güz YY Yarıyıl Sonu Sınav Prog. UNITIME giriş Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası tarafından, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla "İşe Hazırlık Eğitimleri" düzenlenecek. 11 Aralık Pazartesi günü CATS üzerinden verilecek eğitim, "Kurum İçi Çatışma Yönetimi" başlığıyla gerçekleştirilecek.

Online

Kültür Noktası, toplumda yer alan sağır ve işitme engelliler hakkında farkındalık kazandırmak, öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. Eğitmen Eser Dalyan tarafından verilecek eğitim, 11-12 Aralık 2023 tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 1. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası ile Yabancı Diller Bölümü iş birliğinde, 13 Aralık Çarşamba günü CATS üzerinden öğrenci ve mezunlarımıza yönelik "İş İngilizcesi Eğitimi" düzenlenecek.

Online

Kültür Noktası tarafından, katılımcıların Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla "Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi" düzenlenecek. Özlem Berkit tarafından verilecek eğitim, 13 Aralık 2023 Çarşamba günü 15.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 2. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası, toplumda yer alan sağır ve işitme engelliler hakkında farkındalık kazandırmak, öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla “Türk İşaret Dili Eğitimi”ni düzenleyecek. Eğitmen Eser Dalyan tarafından verilecek eğitim, 13-14 Aralık 2023 tarihlerinde 15.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi İncirli binasındaki 2A-08 numaralı derslikte gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - İncirli Binası

23-24 Bahar YY yeni Ders/yeni Prog./Prog. değişiklik önerileri Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Güz YY Yarıyıl Sonu Sınav Prog. UNITIME giriş Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Kültür Noktası ile Yabancı Diller Bölümü iş birliğinde, 20 Aralık Çarşamba günü CATS üzerinden öğrenci ve mezunlarımıza yönelik "İş İngilizcesi Eğitimi" düzenlenecek.

Online

Kültür Noktası tarafından, katılımcıların Türkçeyi etkili konuşabilmeleri ve beden dilini doğru kullanabilmeleri amacıyla "Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi" düzenlenecek. Özlem Berkit tarafından verilecek eğitim, 20 Aralık 2023 Çarşamba günü 15.00-18.00 saatleri arasında Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 2. kat çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Kayıt Dondurma İstekleri Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Güz YY Sınav Prog. ORİON giriş Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

İKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında araştırma-inceleme bakımından önemli olan çalışmaların paylaşılması amacıyla “Kahve Bahane Buluşmaları”nı düzenlemeye devam ediyor. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Serdar Gürçay'ın konuşmacı olacağı "Dede Korkut Kitabı'nın Son El Yazması ve Ejderha Motifi Üzerine" başlıklı seminer, 27 Aralık 2023 Çarşamba günü saat 15.00'te Erdal İnönü Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

23-24 Güz YY Sınav Prog. ORİON giriş Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

YILBAŞI

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Derslerin Bitişi

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Ders Prog. Unitime giriş Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Yarıyıl Sonu Sınavları Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Yarıyıl Sonu Sınavları Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Güz YY Yarıyıl Sonu Sınavları Not Girişi Son Gün

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Yarıyıl Sonu Sınavları Notu ve GNO İlan

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Ders Prog. Unitime giriş Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

Güz YY Başarı Notu İtirazları Başlangıç - Bitiş

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Kurumlararası (GNO) ile Yatay Geçiş, Kurum İçi Yatay Geçiş ve Merkezi yerleştirme puanına göre Yatay Geçiş Başvuruları Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası

23-24 Bahar YY Çift Anadal ve Yandal Programına Başvuru Başlangıç

Bakırköy Yerleşkesi - Ataköy Binası